Gazete Oku, Gazetelerin birinci sayfalarını oku. Bugün yayınlanan bütün gazetelerin dün çıkan gastelerin ilk 1. sayfaları sahifeleri manşetleri ana başlıkları, önemli haberler, son dakika haberleri.

Gazete oku, Gazete arşivi, eski sayılar, geçmiş tarihli nüshalar. Gazete oku türkçe tüm gazeteler, bugünkü gazete son sayısı sayıları, bugünki gazeteler bugünün gazeteleri manşetleri.

Gazete oku, Akşam gazetesi, Anayurt gazetesi oku, Birgün oku, Bugün oku, Cumhuriyet Gazetesi oku, Dünya gazetesi, Ege-Telgraf, Fanatik gazetesi oku, Fotomaç oku, Güneş gazetesi, Haber Ekspres gazetesi, Haber Türk gazetesi, Hürriyet gazetesi oku, Hürses gazete oku, Kuzey Ekspres oku, Milli gazete oku, Milliyet, Ortadoğu gazetesi, Posta gazetesi, Radikal, Resmi gazete oku, Sabah gazetesi, Sözcü gazetesi, Star gazetesi Star gastesi, gaste oku, ŞOK GAZETESİ, şok gazetesi, Takvim gastesi, Taraf gastesi, Türkiye gaste oku, Vatan gazetesi, Yeni Akit gazetesi Vakit gastesi oku, Yeni Çağ gastesi, Yeniçağ gazetesi oku, Yeni Mesaj, Yeni Şafak oku, Yurt gazetesi oku, Zaman gazetesi oku.

Gazete Oku, Gazetelerin birinci sayfalarını oku. Bugün yayınlanan bütün gazetelerin dün çıkan gastelerin ilk 1. sayfaları sahifeleri manşetleri ana başlıkları, önemli haberler, son dakika haberleri. Gazete arşivi, eski sayılar, geçmiş tarihli nüshalar. Gazete oku türkçe tüm gazeteler, bugünkü gazete son sayısı sayıları, bugünki gazeteler bugünün gazeteleri manşetleri. Gazete oku, Akşam gazetesi, Anayurt gazetesi oku, Birgün oku, Bugün oku, Cumhuriyet Gazetesi oku, Dünya gazetesi, Ege-Telgraf, Fanatik gazetesi oku, Fotomaç oku, Güneş gazetesi, Haber Ekspres gazetesi, Haber Türk gazetesi, Hürriyet gazetesi oku, Hürses gazete oku, Kuzey Ekspres oku, Milli gazete oku, Milliyet, Ortadoğu gazetesi, Posta gazetesi, Radikal, Resmi gazete oku, Sabah gazetesi, Sözcü gazetesi, Star gazetesi Star gastesi, gaste oku, ŞOK GAZETESİ, şok gazetesi, Takvim gastesi, Taraf gastesi, Türkiye gaste oku, Vatan gazetesi, Yeni Akit gazetesi Vakit gastesi oku, Yeni Çağ gastesi, Yeniçağ gazetesi oku, Yeni Mesaj, Yeni Şafak oku, Yurt gazetesi oku, Zaman gazetesi oku.
 
Sitene Ekle + Facebook Sayfana Ekle

Ulusal Gazete Birinci Sayfaları uygulamasına hoş geldiniz.
Okumak istediğiniz gazeteyi üst listede bulup tıklayınız. Görüntüyü büyüterek daha rahat okuyabilirsiniz.

İstediğiniz gazeteyi üstteki listeden seçiniz. Bu ay en çok bakılan sayfalar listede siyah zeminle vurgulanmıştır.
.


Bu sayfada BU AY en çok okunan gazeteler:

Sayfalarca.com, izmirSevgisi.com, medyaloji.net, netgazete.com ve face-apps.com yardımıyla hazırlanmıştır.
Listedeki gazete sayısı arttırılmayacak, yeni gazeteler eklendikçe, az izlenenler listeden çıkarılacaktır.
Düşüncenize uyan, DOĞRU VE DÜRÜST habercilik yapan en az bir gazeteyi, parasını vererek hergün satın alınız.
Satın alacağınız ikinci gazete, hergün değişebilir. Bu gazeteyi seçmek için, bu amaçla hazırlanan bu sayfalardan yararlanabilirsiniz.

İnternetinizi biraz daha hızlandırmak için, bunu yükleyiniz: Alexa DüğmesiSitene Ekle + Facebook Sayfana Ekle


 

 

Gazete Oku, Gazetelerin Birinci Sayfalarını Oku

Gazete Manşetleri, Gazete Başlıkları, Gazete Okumak

Günlük gazete okumak, her vatandaşın hergün yapması gereken sıradan alışkanlıklardan biri olmalıdır. Ülkede ve dünyada gelişen son olayları ve son dakika haberlerini okumadan güne başlamak, modern çağ insanına uymayan bir ilkelliktir. Güne başlarken, o günü bize getiren ve bizi o güne ulaştıran önemli olaylara, önemli haber başlıklarına göz atmak, hergün gazete okumak, bilinçli ve ayakları yere basan bir hayat sağlar.

Günün ilk işlerinden biri kahvaltı etmek ise, bir diğeri de gazete okumaktır. Bu nedenle televizyonlarda günün ilk haberleri, kahvaltı haberleri, bu günün gazete başlıkları, günün önemli manşetleri gibi canlı programlar yapılıp sunularak, vatandaşların gazete okuma ihtiyacı giderilmeye çalışılır. Demek ki gazete okumak bir ihtiyaçtır; ancak, o günün önemli gazete başlıklarından hangilerini okuyacağımıza, oradaki sunucu karar veriyorsa; o zaman televizyondaki bu programların yeterli olmadığı, hatta bizi seçilmiş haberlerle yönlendirme gibi olumsuz işlevleri olabileceği ortaya çıkar. Günün önemli manşetlerine göz atarak gazete okurken, hangi gazeteyi okuyacağımıza ve hangi başlığı okuyacağımıza dair seçimi kendimiz yapmalıyız. Televizyondaki bir sunucunun, bizim yerimize gazete okuma sırasında yaptığı seçim, asla bizim kendi seçimimiz olmayacağına göre, demek ki günlük ulusal gazetelerin manşetlerine göz atma işini kendimiz yapmalıyız.

İşte sitemizin, ulusal gazetelerin birinci sayfalarını okumanız için hazırladığı bu "gazete oku" bölümü de bu nedenle size sunulmaktadır.

Bütün ulusal gazetelerin birinci sayfalarına ve ana başlıklarına göz atmak önemlidir, ama tabii ki yeterli değildir. Tüm gazetelerin ilk sayfasındaki ana manşetlerine baktıktan sonra, o gazetelerden en az birini satın almak da vatandaş olmamızın gereğidir. En az bir gazeteyi parayla satın alarak, hatta bir - iki gazeteye abone olarak, hergün gazete okumak, okur yazar olan herkesin yapması gereken bir şeydir.


Çok Gazete Oku, Gerçek Haberleri Öğren

Aslında her sabah önce yerel ve yöresel gazeteleri ve sonra bölgesel gazeteleri okumak, en son ulusal gazete okumak; özellikle İngiltere'de her yurttaşın günlük davranışıdır. Ancak Türkiye'de yerel gazetelerin bir çoğu ne yazık ki parasal yetersizlikler yüzünden yörenin siyasetçileri tarafından yönlendirilen taraflı gazeteler durumuna gelmiştir. Tarafsız gazete olmak olmak aslında bir erdem değildir; gazete yazarlarının inandığı bazı değerler olması ve haksızlıklara karşı doğruların yanında olması gerekir ki bu durumda dürüst, düşünen ve vicdan sahibi gazetecilerin tarafsız olamayacağı da kendiliğinden anlaşılır. Ancak, bu taraflılık durumu, insanları yanıltmak için ve parası ödendiği için, çıkarlar için yapıldığında kötüdür.

İşte yerel ve yöresel, bölgesel gazetelerin ekonomik sıkıntılar yüzünden baş eğmek zorunda kaldığı bu durum; ne yazık ki zaman zaman ulusal gazetelerimiz için de geçerli olabilmektedir. Ekonomik çıkarlar, büyük ödemeler, hatta çoğunlukla da baskılar ve tehditler nedeniyle, eskiden yerel basının yaşadığı bu olumsuz durumun, ulusal basın ve yaygın medya için de geçerli olduğunu söyleyenlerin sayısı az değildir.

Ulusal medyanın bu durumu, toplum tarihinde zaman zaman yaşanan bir sosyal olgu olduğuna göre, gazete okurları, okuyucular, bu durumda nasıl davranmalıdır? Bu durumda yapılacak en doğru şey, kendi düşüncemize uyan gazeteler dışında, görüşümüze ters olan gazeteleri de okumaktır. İşte o zaman, aynı olayın ne kadar farklı şekillerde haber yapılabildiğini görerek, daha doğru bir kanaate sahip olmak mümkün olabilir.

Sitemizin ve sitemizde yer alan "gazete oku" bölümünün, günlük gazete okuma ihtiyacınızı karşılamasını dileyerek, iyi okumalar diliyoruz.

 

 

 Sayfalarca.com  --   Ulusal Gazete Birinci Sayfaları  --   Bölgesel Gazete Birinci Sayfaları  --   izmirSevgisi.com