| izmir sevgisi | izmir resimleri | izmirin ilçeleri | izmirin semtleri | izmirin kızları | izmirin kadınları erkekleri | izmir fuarı | Atatürk | İzmir haritası | İzmir Metrosu | izmir havaalanı | izmirli olmak |

İnternetten Alışverişin Zevkine Doyum Olmuyor. internetten alışveriş nasıl yapılır? internetten güvenli alışveriş, sipariş, webden satın almak, kredi kartı kullanmak, katalogdan alışveriş, internetten para kazanmak

 Özel Haberler, Duyurular, Öneriler, İzlenimler, Tavsiyeler...

İnternetten Alışveriş Yapmanın
Zevkine Doyum Olmuyor.

Ülkemizde güvenli alışveriş yapabildiğimiz siteler çoğalıyor. Hatta müşterilerine her ay binlerce lira para kazandıran satış sitesi bile artık ülkemizde var.


Evinin Rahatlığında Alışveriş Gibisi Yok:

—"Bu kaliteyi başka yerde bulamazsınız, baağyan"
—"Ajda Pekkan da bizden alıyor, hemen paketleyelim mi?"
—"Bu renk sizi çok açtı. Ismarlama gibi üstünüze oturdu(?)...

...diyerek peşinizden ayrılmayan, sakız gibi yapışıp size mutlaka birşeyler satmaya uğraşan reyon görevlilerinin baskısı altında bile alışveriş yapmaktan zevk almaya çalışırız.

Mağazanın kapısından içeri adımınızı attığınız andan itibaren, size "potansiyel hırsız" gözüyle bakan güvenlik görevlileri, her saniye sizi izleyen kameralar, nereye gitseniz sizi takip eden birilerinin olması... vb...vb...

Ama, bütün bunlara rağmen zevkli bir şeydir alışveriş yapmak.
Peki, böyle zevkli bir şey, bu kadar sıkıcı ve bunaltıcı baskılar altında mı yapılmak zorunda?

Hayır!..
İnternetten alışveriş yapma deneyimini yaşamış olanlar bilirler ki, KENDİ EVİNİN RAHATLIĞI İÇİNDE ALIŞVERİŞ YAPMAK GİBİSİ YOKTUR.


İnternetten Alışveriş Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinde bir siteden alışveriş yapmak istediğimiz zaman, ilk yapılacak iş, o siteye "ÜYE" olmaktır. Bu işlem için, adımızı, teslimat adresimizi, telefon numaramızı, TC vatandaşlık numaramızı yazarız. Faturaya bunların yazılması yasal zorunluluk olduğu için, alışveriş sitelerinin kayıt formunda bunlar sorulur. İnternet yerine mağazadan alışveriş yapsak bile, fatura istediğimizde bu bilgiler bizden istenir. Alışveriş siteleri ise, biz istemesek bile fatura yazmak zorundadır.

Üyelik işleminden sonra, sitede satışa sunulan ürünleri inceleriz. İnternetten alışverişin en zevkli aşamalarından biri budur. Eğer önceden gözümüze kestirdiğimiz bir ürün varsa, o ürünün sayfasını açıp, resimlerine bakarız, ürünün ayrıntılı özelliklerini okuruz (Bir mağazada hiçbir tezgâhtar, ürün hakkında bize bu kadar ayrıntılı bilgi veremez). Ürün hakkında yazılmış olan kullanıcı yorumlarını okuruz, onlardan da fikir alırız (Hiç kimse, o ürünü kullanmış olan biri kadar yararlı fikirler veremez).

Almaya karar verdiğimiz ürünlere tıklayarak "sepete" ekleriz. Almak istediklerimizin hepsini sepete attıktan sonra, "sepetiniz" sayfasına gidip, bir mağazanın "kasa" bölümünde yaptığımız işlemlerin aynısını yaparız. Tabii burada karşımızda nakit para alacak biri olmadığı için, alışverişin bedelini kredi kartıyla öderiz.

Ödeme işlemlerinin yapıldığı sayfada genellikle, hangi kargo firmasını tercih ettiğimiz de sorulur. Şehrimizde hangi kargo firması varsa, ya da hangisi bize yakınsa, veya daha önceden hizmetinden memnun kaldığımız hangisi ise, tıklayarak o kargo firmasını da seçeriz. Kargo ücreti, alışveriş bedelimize eklenecektir. Bazı büyük alışveriş siteleri, 100-150 lira ve üstündeki alışverişlerde kargo ücretini kendisi üstlenir, ödemenize eklemez.

Birkaç gün içinde, satın aldığımız ürünler kapınıza kadar getirilip, size teslim edilir. Alışverişin en zevkli anlarından biri de budur. Ayrıca, size teslim edilene kadar, ürününüz kargo firmasının sigortası altındadır. Bu sigorta ücretsizdir.

Güvenlik Konusu ve Müşteriyken Zengin Olanlar:

İnternet alışverişinden söz edilince akla gelen konulardan biri zevkli olmasıysa, bir diğeri de güvenlik konusudur. Bu konunun abartıldığı yazılara siz de rastlamışsınızdır. Oysa güvenlik konusu yalnızca kredi kartının kullanımı sırasında geçerlidir ve bu konudaki riskler, klâsik alışverişte, internettekinden çok daha yüksektir (Örneğin, lokantada kredi kartınızı alıp giden bir garsonun, kartı geri getirene kadar -fazla para çekmekten, kartı kopyalamaya kadar- neler yaptığını, kendisinden başka kimse bilemez).

Ayrıca, bu konuda az da olsa söz konusu edilebilen riski ortadan kaldırmak da sizin elinizdedir. Bunun için, www.HepsiBurada.com gibi, www.CaglarNetwork.com gibi, gittigidiyor.com veya vatanbilgisayar.com gibi, tanınan, büyük firmalara ait siteleri tercih etmekle, güvenli alışveriş yapmış olursunuz. Üstelik "sanal kart" kullanarak sıfır riskli alışveriş yapabilirsiniz. Sanal kart konusunda bilginiz yoksa, bankanızdan bilgi alabilirsiniz.

Bu arada, yukarıda saydığımız internet mağazaları içinde
Çağlar Network, çok beğenilen bir özelliğiyle, ülkemizde tektir. Bu internet mağazası, müşterilerinden isteyeni, kendi temsilcisi yapıyor. Böylece, o mağazanın bütün ürünleri için satış yapma yetkisi kazanıyorsunuz ve deneyenlerin belirttiğine göre, her ay 2.000 ilâ 8-10 bin lira arasında ömür boyu sürekli bir gelire de kavuşabiliyorsunuz. İnternette "kolay yoldan zengin olma" vaadiyle çalışan kötü niyetli sitelerle aynı kefeye konma durumuna düşmemek için, pek fazla reklâmını yapmayan firma, kendisine güvenen müşterilerine para kazandırmayı sürdürüyor.
(Link: TIKLA).

İnternet mağazaları, kayıt-dışı ekonomiye karşı ülkenin çıkarlarını korumasının yanında; Çağlar Network gibi çalışan firmaların çoğalması durumunda ülkemizdeki işsizliğin ortadan kalkması ve refah düzeyinin yükselmesi de mümkün olabilecek.

Herkese zevkli alışverişler ve bol kazançlar dileriz.


Bu sayfanın adresi:
http://www.izmirsevgisi.com/haberler/turkiyeden/internetten-alisverisin--zevkine-doyum-olmuyor.htmlBu sayfayı arkadaşına


06.07.2012

 

İzmirSevgisi.com   izmirsevgisi.com
 
 
Hürriyet.com.tr Anasayfası İçin Tıklayın.     ----    Hürriyet Gazetesi'nin Bugünkü Birinci Sayfasını Okumak İçin Tıklayın.
 

Son  Aramalar:
(Aramalar, WebStats [searchs] ve Alexa sitelerinden alınmaktadır.)
İzmir Sevgisi İzmir rehberi İZMİR REHBERİ, izmir resimleri izmir ilçeleri İZMİR İLÇELERİ, İnternetten Alışverişin Zevki, zevkli alışveriş, internetten alışveriş nasıl yapılır? internetten güvenli alışveriş, web sipariş, webden satın almak, kredi kartı kullanmak, katalogdan alışveriş, internetten para kazanmak, hepsiburada.com, gittigidiyor.com, www.çağlarnetwork.com, internette ürün satarak para kazanmak, müşteri temsilcisi olmak, kariyergrubum.com, evdeguzellik.com, kredi kartıyla alışveriş yapmak, online alışverişin avantajları, kolay zengin olmak, kolay para kazanmak, sanal kredi kartı, sanal kart kullanmak,

 

.

 

Sayfanın En Üstüne Gider.